Helyszíni szemle

A lakásvásárlási hiteleknél, építési hiteleknél szükség van helyszíni szemlére. Ennek során a hatóság vagy az értékbecslő megnézi az ingatlant.

A helyszíni szemle alapján az értékbecslő elkészíti az értékbecslést. Ez a dokumentum az ingatlan állapotáról, értékéről, tulajdonságairól tartalmaz megállapításokat. A bank részben ez alapján határozza meg az ingatlanra felvehető hitelösszeget.

Építési hitelnél a helyszíni szemle keretében a szakember felméri, hogy egy telken milyen építkezés folyik, milyen épületek találhatók már rajta, ezeknek mi a készültségi foka és milyen az állapotuk.

Az ingatlan tulajdonosa pedig így tudja igazolni bizonyos építkezési munkálatok megtörténtét, illetve, hogy beszerzett és helyben tárol bizonyos építőanyagokat.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Két nő beszélget építési hitelekről
    Lakáshitel

    Építési hitel - kalkulátor és feltételek

    Ha új lakást vagy családi házat építenél, amihez az állami támogatásokon és a saját pénzeden kívül még hitelre is szükséged van, akkor erre építési hitelt tudsz igényelni. Ez egy kicsit máshogy működik, mint egy sima lakásvásárlási hitel. Elmondjuk a különbségeket, segítünk ajánlatot választani és elmondjuk, hogy min szoktak mások elcsúszni.

    frissítve: 2024. január 24.
  • Új lakás
    Lakáshitel

    Lakásvásárlási hitel új lakásra - kalkulátor és feltételek

    Ha új lakást tervezel vásárolni, akkor érdemes kihasználni az összes állami támogatást és egy kedvező lakáshitelt felvenni, aminek minél hosszabb ideig fix a futamideje és alacsony a törlesztője. Elmondjuk a feltételeket és megmutatjuk a kedvező ajánlatokat is.

    frissítve: 2023. október 8.
  • Előzetes hitelbírálat: így lesz biztonságosabb a hitelfelvétel
    Lakáshitel

    Előzetes hitelbírálat: így lesz biztonságosabb a hitelfelvétel

    Lakást szeretnél venni, amihez hitelre van szükséged, de nem tudod mekkora összeget kaphatsz és milyen feltételek mellett? Félsz, hogy a hitel kamata emelkedik mire szerződést kötnél a bankkal? Vagy attól tartasz, hogy a kinézett lakást elviszi előled egy készpénzes vevő? Van megoldás! Tudtad, hogy a bankoktól előzetes hitelbírálatot kérhetsz, amivel ezt kivédheted? Megmutatjuk mit kell róla tudnod, és milyen előnyökkel jár számodra az előzetes hitelbírálat.

    frissítve: 2024. május 6.